Народні депутати хочуть посилити водійську відповідальність

30.05.2017

Народні депутати хочуть посилити водійську відповідальність

У Верховну Раду України внесли на розгляд законопроект, який посилить покарання за водійські порушення. Йдеться і про штрафи, і про адміністративну відповідальність.

Народні депутати Андрій Тетерук і Мустафа Найєм подали на розгляд парламенту свій законопроект. Вони пропонують збільшити штрафи для водіїв, які керують автомобілем без відповідних на те прав. Також це стосується водіїв, які відмовляються пред’явити водійське посвідчення на перевірку.

Автори законопроекту просять збільшити штрафи за такі порушення до 300 неоподатковуваних мінімумів. Тобто, якщо раніше за це треба було заплатити 510 гривень, то тепер пропонують підняти суму штрафу до 5 100 гривень.

На цьому пропозиції народних депутатів не закінчилися. У своєму законопроекті Тетерук і Найєм пропонують збільшити до шести місяців термін тимчасового вилучення посвідчення водія. Це стосується і терміну накладення адміністративного стягнення у справах, які розглядаються судами.

Депутати пояснили свою позицію тим, що кожен десятий порушник, спійманий в 2016 році за водіння в нетверезому вигляді, не був покараний. Це, на думку авторів законопроекту, пов’язане з тим, що затягуються терміни розгляду справи в суді. Також вони вважають, що в судах часто визнають порушення малозначними, а передача на поруки стає підставою для звільнення від адміністративної відповідальності.

Народні депутати вважають, що їх законопроект виключить перераховані вище ситуації, а також збільшить термін накладення адміністративного стягнення з трьох до шести місяців.

, , , , , , , , переглядів: 258


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *